МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес4
mod_vvisit_counterВчера484
mod_vvisit_counterОвој месец828
mod_vvisit_counterВкупно7482622

Денеска е: Јул 03, 2020
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Енергетскиот потенцијал на брановите во источниот дел на Медитеранското Море: Квантификација и експлоатација

kipar09 Jули 2012 година, Океанографски центар - Универзитетот на Кипар, Никозија, Кипар

Опсегот и целите на работилницата:

Работилницата има за цел да ги соедини сите клучни засегнати страни заинтересирани за брановата енергија: индустриски експерти, академски истражувачи, креатори на политики, регулаторите и др.

 

ACI’s Wind Farm Development: European Offshore 2012

edinburg07-08 Март 2012 година, Единбург, Шкотска

ACI’s Wind Farm Development: European Offshore 2012 e најoпфатниот комерцијален настан за offshore ветеренo-ергетскиот сектор.

5 причини за да присуствувате Offshore Wind Farm самитот во Единбург
1. Да ги запознаете водечките експерти од оваа област
2. Да ги најдете одговорите на прашањата од рамките на индустријата
3. Мрежа со клучните индустриски личности од водечките компании во оваа област.
4. Корист од  групни попусти
5. Промоција на вашите бизнис услуги, производи и технологии за  публиката.
   

B2B настани за Југо-Источна Европа

sofia28-30 Март 2012 година, IEC, Софија, Бугарија


Приклучи се во Југо-Источно Европските бизнис настани и научете за финансиските и економските прашања кои влијаат на пазарот, и запознајте ги водечките компании кои работат во ЕЕ, ОИЕ и со управувањето со отпад.

 

Енергетски системи за не-технички професионалци и нови инженери

singapur20-24 февруари 2012 година, Сингапур

Сеопфатен и интерактивен курс за енергетски системи, инкорпорирање на прашања за снабдувањето, производство, пренос, дистрибуција, сигурност во снабдувањето, економичност, управување со побарувачката и обновливи извори на енергија во мрежата и "паметни мрежи".

Овој курс за обука ќе биде корисен за не-техничките професионалци кои или работат во оваа индустрија или се справуваат со тоа надворешно. На оние кои им треба основно разбирање за енергетските системи и како тие работат овој курс ќе им биде од корист. Почнувајќи со основните поими и концепти, инструкторот ќе ги воведе учесниците во предавања и мултимедијални презентации за технологиите на производството на електрична енергија и системите за испорака.Учесниците ќе научат за прашања како што се сигурност, перформанси и потенцијални, потешкотии или ограничувања на системте кои може да влијаат на тргувањето. Тие ќе се стекнат со разбирање на клучните маркетинг основи како што се цените и распоредот.

   

Страница 6 од 11

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)