МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес15
mod_vvisit_counterВчера484
mod_vvisit_counterОвој месец839
mod_vvisit_counterВкупно7482633

Денеска е: Јул 03, 2020
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Зајакнување на јавното-приватно партнерство во инвестиции за одржлива енергија и енергетска ефикасност

image-0a52c190215daab956c2167c4fb72c4cb989474a38283b3b0127eb3e8f290622-VДиректорот на Агенцијата за енергетика, Г-дин Гечевски Лазар, присуствуваше на работилницата за зајакнување на јавното-приватно партнерство во инвестиции за одржлива енергија и енергетска ефикасност, која се одржа на 12-13 Ноември 2013 година во Белград, Србија.

   

Семинар за енергетска ефикасност, производство и користење на енергија од обновливи извори во земјоделството

2013-11-14_14.33.57Агенцијата за енергетика на Република Македонија, во соработка Центарот за промоција на одржливи земјоделски практики и рурален развој (ЦеПроСАРД) и Стопанска комора на Македонија, на 14.11.2013 година организираа семинар на тема “Упатството за енергетска ефикасност, производство и користење на енергија од обновливи извори во земјоделството“.

   

Тренинг-работилница “Програма за сертифицирано мерење и верификација”

20131108_113626Претставници од Агенцијата за енергетика на Република Македонија присуствуваа на регионална тренинг-работилница “Програма за сертифицирано мерење и верификација” (Certified Measurement and Verification Professional Program). Работилницата се одржа од 4 до 8 ноември 2013, во Тирана, Република Албанија.

   

Развој на одржлива енергија во Југоисточна Европа

Konferencija_Razvoj_Odrzive_Energije_U_Jugoistocnoj_Evropi_Prvi_Panel_340Директорот на Агенцијата за енергетика, Г-дин Гечевски Лазар, присуствуваше на конференцијата " Развој на одржлива енергија во Југоисточна Европа", организирана од Business Info Group  која се одржа во Белград.
   

Страница 7 од 49

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)