МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес271
mod_vvisit_counterВчера4942
mod_vvisit_counterОвој месец41323
mod_vvisit_counterВкупно7265506

Денеска е: Јан 25, 2020
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Брисел, Белгија

На ден 23.03.2010 година Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, Г-дин Лазар Гечевски, учествуваше на деветтата Енергетска Конференција 2010, која се оддржи во Брисел, Белгија.

   

Брисел, Белгија

На ден 22.03.2010 година остварено е службено патување во Брисел, Белгија, на г-дин Јордан Ангеловски, по покана од страна на Секретаријатот за европски прашања на Република Македонија. Целта на оваа покана беше обука на едно лице, претставник на Агенцијата за енергетика, во рамките на проектот “Република Македонија и Европска Унија- подготовка за преговори со ЕУ“. Во оваа обука учество замаа и други претставници од институциите во Република Македонија.

   

Билбао, Шпанија

На 22.02.2010, претставникот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, Г-дин Јордан Ангеловски, присуствуваше на конференцијата за Обновливи извори на енергија, која се оддржа во Билбао, Шпанија.

   

Прага, Чешка

На ден 08.02.2010 година остварено е службено патување во Прага, Република Чешка, по официјална  покана на Амбасадорот на Република Македонија во Прага, Г-дин Игор Илиевски. Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, Г-дин Лазар Гечевски, беше дел од делегацијата на Владата на Република Македонија, кои присуствуваа  на Економскиот бизнис форум во Прага. За време на средбите со компаниите кои учествуваа на бизнис форумот, нагласен е интересот на чешките компании за учество со проекти за инвестирање во Република Македонија, и тоа првенствено во енергетскиот сектор.

   

Страница 48 од 49

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)